Różnorodność projektów, w których wykorzystaliśmy roboty, jest co najmniej dwa razy większa niż lista producentów robotów, których produktów użyliśmy pracując nad naszymi systemami. Warto wspomnieć, że współpracowaliśmy ze wszystkimi głównymi dostawcami: ABB, Kuka, Mitsubishi, Yaskawa, Kawasaki, Epson, UR, Fanuc, a nawet Omron. Jeśli chcesz zainwestować w oczy swojego robota, które będą niezawodne 24/7 w zmieniającym się środowisku – odezwij się do nas! Znamy się na tym jak nikt inny i z chęcią opracujemy kolejny projekt. Jeśli chcesz wykorzystać elastyczność 6 osi i mieć możliwość sprawdzenia jakości produktu pod każdym kątem – pomożemy Ci! VisionX zrobiło to dla ponad 30 różnych produktów na jednej stacji. Warto dodać, że właśnie zakończyliśmy testy laboratoryjne trójwymiarowego systemu pozycjonowania robota opartego na kamerze 2D. Nasze rozwiązania mogą obejmować całą płaszczyznę XYZ!
Robot przemysłowy to doskonałe narzędzie do wykonywania powtarzalnych, prostych zadań. Jak każda maszyna, wymaga stabilnego środowiska, precyzyjnego pozycjonowania i użycia podobnych do siebie produktów, aby działał zgodnie z oczekiwaniami. Dzięki dodaniu systemu wizyjnego, robot zyskuje znacznie większą elastyczność działania.
Znalezienie sposobu na wykrycie przezroczystych butelek losowo umieszczonych na perforowanym, metalicznym tle okazało się zbyt dużym wyzwaniem dla naszej korporacyjnej konkurencji. Dzięki oświetleniu pod niskim kątem zaprogramowaliśmy w pełni stabilną detekcję zarówno samych korków, jak i butelek. Przy użyciu kamer Full HD działających z prędkością 190 kl./s i naszego wydajnego komputera VX One, utrzymaliśmy czas cyklu analizy poniżej 150 ms, dzięki czemu duet robotów porusza się płynnie i bez żadnych opóźnień.
Na omawianej linii montażowej produkowanych jest równolegle ponad 30 różnych produktów. Ich ilości nie są duże, ale zróżnicowanie wydaje się ogromne. Brzmi to jak najgorszy scenariusz dla automatyzacji, prawda?
Aby móc analizować tak dużą gamę produktów, zamontowaliśmy nasz system wizyjny na robocie współpracującym ABB Yumi. Jego elastyczność pozwala nam na dostęp do każdej części analizowanego produktu, umożliwiając kontrolę śrub, etykiet, rys itd. Dzięki naszemu rozwiązaniu robot automatycznie identyfikuje, który przedmiot został umieszczony w stacji roboczej, pobierając informacje z etykiety z kodem kreskowym. Fikstura pozycjonująca jest w tej stacji zbędna, na górze maszyny znajduje się kamera wykrywająca położenie badanego detalu. Dzięki zastosowaniu Cobota stacja jest w pełni otwarta i dostępna dla operatorów.
W idealnym świecie automatyczne wkręcanie byłoby niezwykle łatwą pracą. Zaprogramuj pojedynczą pozycję i naciśnij „start”. Nic z tego! Pozycjonowanie jest niezbędne – zwłaszcza jeśli pojedyncza stacja wkręca wiele śrub, w różnych miejscach.
Dodając system wizyjny do stacji wkręcania, tworzysz sytuację bardzo zbliżoną do tego idealnego świata. Wystarczy zaprogramować jedną pozycję wkręcania i obliczyć offset od kamery. Wykryjemy każdy otwór w obrabianym przedmiocie i prześlemy Ci współrzędne, które należy uwzględnić, by poprawnie trafić śrubą. To unikalne rozwiązanie gwarantuje 100% precyzję. Oprócz tego możemy pomóc Ci w pozycjonowaniu detali, kontroli jakości samego wkręcenia czy odczytywaniu kodów kreskowych. Jesteśmy przekonani, że taki system jest niezbędnym dodatkiem do każdej stacji automatycznego wkręcania.